UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wersja językowa

plenfrdeitrues

Menu

o 142192955154c0ec4f112bd

 

 

archbaner

 

new youtube

 

 

Facebook New Logo

 

rso

 

m 1575fe247b70c9

.

fiofkmOrganizacje pozarządowe, czyli ludzie, którzy ją tworzą. To właśnie w ludzi będącymi członkami organizacji społecznych z powiatu białobrzeskiego zainwestuje Fundacja. Członkowie organizacji pozarządowych wezmą udział w szkoleniach, doradztwie, wizycie studyjnej i nie tylko.

Kolejne rozstrzygnięcie konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich edycja 2018 za nami. Nabór zakończył się 5 kwietnia bieżącego roku. W ramach tegorocznej edycji wpłynęło łącznie 2789 ofert, z czego do dofinansowania rekomendowanych zostało 539 ofert.  Tym razem nasza Fundacja „Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej znalazła się w gronie szczęśliwców  i otrzymała dofinansowanie na realizację dwuletniego projektu w kwocie blisko  400 000 zł. Oferta złożona przez naszą Fundację uzyskała 226 punktów i znalazła się na 7 pozycji listy rankingowej. Projekt Fundacji uzyskał dofinansowanie w ramach IV Priorytetu: Silne organizacje Pozarządowe.

Czym jest Priorytet działań?

Każdy program dotacyjny, w ramach którego organizacje mogą pozyskać pieniądze na realizację zaplanowanych przez siebie działań ma określoną tematykę, ujętą właśnie za pomocą Priorytetów.

„Koalicja dla Młodych”  postanowiła objąć wsparciem organizacje działające na terenie powiatu białobrzeskiego.

 Realizacja projektu pt.: „GPS III Sektora – profesjonalna nawigacja w BCO” rozpoczęła się 1 czerwca 2018 roku i potrwa do 31 grudnia 2019 r. BCO, czyli Białobrzeskie Centrum Obywatelskie zostało utworzone przez Fundację w 2007 r. w ramach projektu o tym samym tytule dofinansowanego z funduszy norweskich. Dzięki temu dofinansowaniu wyremontowany został budynek przy ul. Reymonta 11, w którym obecnie znajdują się m.in. siedziby organizacji pozarządowych z Gminy Białobrzegi.

Celem projektu jest zapewnianie organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym i liderom społecznym w powiecie białobrzeskim wsparcia, poprzez dostęp do informacji, poradnictwa i szkoleń. Sprzyja to poprawie warunków funkcjonowania organizacji trzeciego sektora i podniesieniu jakości zarządzania nimi, co prowadzi do bardziej efektywnego działania i skuteczniejszej realizacji przedsięwzięć społecznych. 

W ramach działań związanych z realizacją projektu zorganizowany zostanie dwuletni cykl szkoleń oraz poradnictwo dla organizacji pozarządowych, podczas których będziemy uczyć naszych lokalnych działaczy jak zarządzać organizacją, jak prawidłowo pisać wnioski, jak powinna być prowadzona księgowość w organizacji, jak prawidłowo pisać sprawozdania, które często przysparzają grupom wiele trudności i niejasności. Zajęcia będą miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny.

Obejmiemy wsparciem indywidualnych Liderów wyłonionych z organizacji. Stworzymy im warunki do indywidualnego rozwoju, damy narzędzia oraz wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce w realizacji działań w swoich organizacjach.

Jednak realizacja projektu to nie tylko szkolenia i praca nad budowaniem marki swojej organizacji. W ramach działań zaplanowaliśmy również wizytę studyjną dla członków lokalnych NGO, podczas której poznają schematy działań organizacji funkcjonujących na terenie Nidzicy i okolic, konkurs Granatowy z okazji „100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę” w ramach którego organizacje będą mogły wykorzystać swoją wiedzę i sprawdzić się w realizacji inicjatyw społecznych w praktyce. Liczymy, że dzięki konkursowi organizacje nawiążą współpracę z innymi Instytucjami, takimi jak szkoły, biblioteki, czy samorządy Gminne, co przełoży się na nawiązanie długofalowej współpracy. W ramach naszych działań będziemy chcieli także wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane na rzecz realizacji inicjatyw społecznych, poprzez organizację dwóch konkursów wiosną 2019 roku: „Lider III Sektora” oraz „Wolontariusz na medal” oraz wybrać najbardziej przyjazny Samorząd w ramach konkursu „Przyjazny Samorząd”.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy przedstawicielom organizacji pozarządowych za czas poświęcony na rozmowy w celu poznania Waszych potrzeb, za zaangażowanie, za chęć w podejmowaniu wspólnych inicjatyw społecznych.

Dziękujemy wszystkim Samorządom lokalnym działających na terenie powiatu białobrzeskiego: Gminie Białobrzegi, Gminie Promna, Gminie Radzanów, Gminie Stara Błotnica, Gminie Stromiec oraz Gminie Wyśmierzyce za wsparcie naszego pomysłu, okazanie zaufania w jego realizacji poprzez zawiązanie z naszą Fundacją partnerstwa na rzecz rozwoju ludzi aktywnych społecznie.

Już teraz zapraszamy wszystkich członków organizacji pozarządowych do udziału w działaniach projektu, o których więcej już wkrótce.

Beata Waszkowska, Dawid Nowak

„Koalicja dla Młodych” Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej

 

fioKoalicja dla Młodych 3

 BIP

Burmistrz zaprasza

 Burmistrz Wyśmierzyc
Wojciech Sępioł
oraz Zastępca Burmistrza Wyśmierzyc
Małgorzata Zajączkowska

Przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdy poniedziałek
w godzinach 8.00-11.00,
                    po wcześniejszym
                    ustaleniu terminu.

Urząd Miejski w Wyśmierzycach

ul. Adama Mickiewicza 75
26-811  Wyśmierzyce
tel: 48 615 70 03
fax 48 615 70 03 wew 118
umwysmierzyce@wysmierzyce.pl

Urząd jest czynny:

w poniedziałki - w godzinach
7:30 - 17:30

od wtorku - do piątku w godzinach 
7:30 - 15:30

 

Pogoda na dziś

Zobacz rowież

500

 

LPM logo 2018 rgb

 

o 1463646673573d79d115671

 agromarket

 transmisje

 

 

pomoc prawna

 

 

gas system

 

 

FE POPC poziom pl 1 rgb

 

biblioteka logoparafia  o 146277866057303b2413d78  o 142235871754c778bd2fb00
 pspwysmierzyce  o 145985055857038d3e9cca2  o 142235849754c777e149b8d  logo lokalna grupa dzialania zapilicze1
FE_POPC_poziom_pl-1_rgb.jpg